12 نکته درباره سریال دوستان - friends - که متوجه آن نشدید

 • با اینکه آخرین قسمت از سریال فرندز ۱۳ سال پیش پخش شد ولی از دیدن چندباره سریال محبوب خود هنوز خسته نشده‌ایم. با این حال، حتی بزرگترین طرفداران این سریال متوجه نکاتی ریز در سریال نشدند.

۱- کاناپه معروف در کافی شاپ همیشه در اشغال بازیگران فرندز

friends

 • آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده‌اید که مکان مورد علاقه گروه دوستان در سریال یعنی کاناپه نارنجی رنگ برای آنها خالی است؟ اگر با دقت تماشا کنید متوجه می‌شوید که در روی میز علامت رزرو گذاشته شده و این علامت را در چند قسمت اولیه سریال می‌توانید ببینید. این علامت در قسمت‌های دیگر گذاشته نشد و برای نشان دادن آن دیگر نیازی به گذاشتن آن نبود.

۲- معرفی کردن رایشل به چاندلر توسط مونیکا در قسمت اول آنچنان که پیش از این هرگز همدیگر را ملاقات نکرده بودند

friends

friends

 • در قسمت اول، رایشل پس از ترک بری در کلیسا به کافی شاپ می رود و مونیکا او را جوی، فیبی و چندلر معرفی می کند. اما چند قسمت بعد در بازگویی داستانی از قدیم، متوجه خواهیم شد که رایشل و چاندلر یکدیگر می‌شناسند و با هم در یکی از شامهای دانشگاه ومراسم شکرگزاری در Gellers بودند.

۳- مونیکا برای فریادهای خود بر سر دیگران شیشه‌ای در رستورانش دارد

monika galler friends

 • مونیکا خیلی شخصیت سختگیری داشت. اما با این حال، او نیز سعی داشت با این مشکلش مقابله کند. در آلساندرو او یک شیشه مخصوص داشت که هر زمانی بر سر کسی داد میزد، یک دلار داخل آن شیشه می‌انداخت. به نظر می‌رسد که میزان فریادهای او بسیار زیاد بوده است.

۴- پنجره سحرآمیز آشپزخانه

friends homehome friends

 • همه پنجره آپارتمان مونیکا را دیدند، اما هیچ کدام از ما متوجه صحنه بیرون از این پنجره جادویی نشدیم که دائما در حال تغییر است. دیوار آجری، ساختمانی در نزدیکی این پنجره و … ما این آپارتمان را دوست داشتیم، اما این پنجره خاص، واقعا عجیب و غریب بود.

۴- یادداشت‌های جالب بر روی تخته روی درب آپارتمان جوی و چاندلر

chandler home friends

 • در طول سریال، تخته‌ای که بر روی در آپارتمان جوی و چندلر بود پیام‌های خنده داری بر رویش نوشته شده بود. به عنوان مثال، زمانی که چاندلر و مونیکا به رابطه خود اعتراف کردند، نقاشی زیبایی از قلب با حروف اولشان در تابلو نمایان شد. چاندلر همچنین برای گذاشتن پیام برای جوی برای تماس با دختری، مدیر برنامه‌اش و یا پدرش از این تخته استفاده می کرد.

۵- یک بار به انتهای فامیلی تمام بازیگران فیلم نام فامیل یکی از عوامل سریال به نشانه اعلام تبریک نوشته شد

friends

 • در قسمت اول فصل ۶، “Arquette” را به انتهای نامهای تمام بازیگران اضافه کردند تا به زوج خوشبخت، دیوید و کورتنی، که نام فامیل آنها به Courteney Cox Arquette تغییر پیدا کرده بود، تبریک بگویند.

۶- راس با دو تاریخ تولد

ross friends

 • در حالی که فصل به فصل بازیگران مسن تر می‌شدند، راس برای سه فصل تکان نمی‌خورد. او خاطرنشان کرد که در فصول ۳، ۴ و ۵ حداقل ۲۹ ساله بوده است. علاوه بر این، به گفته دکتر گلر، او در ماه دسامبر متولد شده است. چند سال بعد، او ادعا کرد که تولد او ۱۸ اکتبر است. ما بر این باوریم که راز پیر نشدن او باید قدرت Unagi (نوعی غذایی ژاپنی از ماهی) باشد.

۷- دوستان چاندلر تقریبا هرگز به جوک‌های او نخندیدند

friends chandler lagh

 • همه عاشق جوک‌های چاندلر و نظرات طعنه‌آمیزش بودند. تنها توضیح منطقی که می توانیم درباره نخندیدن به کلمات خنده‌دار او بیارویم این است که کارگردان نمی خواست به سبب خنده‌ها جریان صحنه را خراب کند. نه این عادلانه نیست، اما چاندلر، اما ما می دانیم که تو بامزه‌ترین هستی.

۸- ایفای نقش پرستاری در بیمارستان و وکیل جوی توسط یک بازیگر

friends

friends photos

 • آیا شما مدیر برنامه جوی، استل لئونارد را به یاد می آورید؟ چند وقت بعد او نقش یک پرستار را در قسمتی ایفا کرد که پسر راس، بن، را متولد می‌کند.

۹- زاویه دوربین غیر معمول

friends wallppaper

 • در یکی از قسمت‌ها چندلر در تلاش برای باز کردن قفسه‌ای مخفی دیواری دیگر از آپارتمان مونیکا را نشان داد که تا آن زمان این زاویه دید توسط دوربین‌ها گرفته نشده بود. و این یک فرصت منحصر به فرد برای دیدن زاویه استفاده شده توسط تمامی دوربین‌ها برای  اکثریت صحنه‌ها بود.

۱۰- تمامی لباس عروس‌ها

friends

ross joei merrid friends emilly

 • قسمتی که در آن مونیکا لباس عروسی امیلی را برداشت تا بپوشد و همراه او دوستانش نیز لباس‌های عروسی‌شان را پوشیدند؟ ما نمی دانیم چرا، اما لباس عروس امیلی با لباسی که مونیکا به تن کرد کاملا متفاوت بود. لباس عروسی رایشل نیز آن لباسی نبود که او در فصل اول پس از ترک داماد به تن داشت و تغییراتی کرده بود.

۱۱- Courteney Cox هنگام بازی در قسمت آخر باردار بود

friends monika galler

 • ۱۲- هنگامی که لیزا کوودرو باردار شد، فیلمنامه نویس تصمیم گرفت بارداری او را به فیلمنامه فرندز اضافه کند. اما بارداری Courteney Cox سخت‌تر بود. طبق فیلمنامه، چاندلر و مونیکا بچه‌دار نمی‌شوند و به همین خاطر یک دوقلو را به فرزند خواندگی می‌پذیرند. هرچند Courteney در تمام مدت لباس‌های گشاد بر تن داشت، اما می توان شکم برآمده او را در برخی قسمت‌ها نگاه کرد.

خوشحال میشیم نظراتتون رو در رابطه با این نکات برامون بنویسید 😉