معرفی انیمه وایکینگی حماسه وینلند

Vinland Saga یا حماسه وینلد  در سال 1013 میلادی در انگلستان اتفاق می افتد ، که توسط پادشاه دانمارک Sweyn Forkbeard فتح شده است. هنگامی که پادشاه سوئین به مرگ نزدیک می شود ، فرزندانش ، شاهزاده هارالد و پرنس کانوت ، در مورد جانشینی او به اختلاف می افتند. همچنین داستان عناصری را از روایت های تاریخی دوره مانند Flateyjarbók ، حماسه گرینلندرها و حماسه های اریک سرخ در خود دارد.

سرآغاز

نه سال قبل ،جوان  ایسلندی ماجراجوی به نام تورفین آرزو داشت بهشتی بنام وینلند را ببیند. اما یک روز ، وایکینگ ها با رهبری حیله گر پدر تورفین را که بعدا مشخص میشود یک جنگجویه قدیمی بوده است را به قتل می رسانند. پس از مرگ پدرش ، تورفین به خدمت آسلاد پیوست تا سعی كند با دوئل های مختلف با فرمانده خود  انتقام پدر خود را بگیرد.

شخصیت ها

Vinland Saga شامل ترکیبی از شخصیت های تاریخی ، آخرالزمانی و شخصیت های دیگراست. شخصیت های اصلی تبار دانمارکی دارند. وایکینگ ها برای کمک به حمله کینگ سوئین به این کشور به انگلیس آورده شدند. اکثر مبارزان باهوش هستند و گرچه هیچکدام به صراحت غیر انسانی نیستند ، منتقدان این سریال اظهار داشتند که در هنگام جنگ ، از حد  انسانی بسیار فراتر می رود.

Thorfinn

Thorfinn  تورفین

صدا پیشگان : Yūto Uemura ، Shizuka Ishigami

تورفین بر اساس شخصیت تاریخی کاشف  وینلند Thorfinn Karlsefni ، یک مبارز نوجوان که در خدمته Askeladd است ، اگرچه او از فرمانده خود متنفر است که پدرش Thors را قتل می کند و قسم خورده است که او را در یک دوئل می کشد. برای به دست آوردن حق شرکت در این دوئل ها ، او باید شاهکارهای سختی را برای عسکلاد مانند خرابکاری یا کشته شدن ژنرال های دشمن انجام دهد. تورفین از طریق مادرش هلگا یک نجیب جمسویکینگ است و استعدادهای بدنی فوق العاده ای را از پدرش به ارث برده است. این سرسختی اغلب او را برای جنگ با مخالفان باتجربه تر هزینه می کند. پس از کشته شدن آسکلاد ، تورفین دچار خشم  می شود و سعی می کند Canute را بکشد ، که نتیجه آن این است که وی برای یک کشاورز برده می شود.

آسکلاد تورفین انیمه

Askeladd آسکلاد

صدا پیشه : Naoya Uchida

عسکلاد فرمانده یک باند کوچک اما قدرتمند وایکینگ است که موفقیت خود را مدیون هوش استثنایی عسکلاد است. او نیمه دانمارکی و نیمه ولزی است و پسر شاهزاده خانم ولزی است که توسط یک مهاجم وایکینگ اسیر شده است. او به افسانه آوالون اعتقاد دارد ، که از او الهام گرفته است تا از پیشنهاد شاهزاده کانوت برای پادشاهی دانمارکی ها حمایت کند و در نهایت سعی کرد که پادشاه سوئین را ترور کند تا بتواند Canute را به عنوان پادشاه دانمارک نصب کند و از امنیت ولز از دانمارک اطمینان حاصل کند. ده سال پیش از داستان اصلی وینلند ساگا ، آسکلادد برای ترور تورس ، پدر تورفین ، قراردادی را پذیرفت. وی در جریان حمله وایکینگ ها و جنگ در انگلیس ، ترورفین را که تمایل به انتقام از وی را داشت را با حیله در خدمت خود نگاه داشت تا بتواند از این جنگجویه با استعداد استفاده کند. آسکلاد یکی از ماهرترین مبارزان این سریال است و به ویژه در پیش بینی حرکت حریفان خود در نبرد مهارت دارد. نامی که مادر وی به وی داده است لوسیوس آرتوروس کاستوس ، پادشاه قانونی انگلیس است. عسکلاد نام عسکلاددن ، شخصیت قومی نروژی را دارد که به دلیل زیرکی شناخته شده است.

bjorn vinland saga

Bjorn بجورن 

صدا پیشه : هیروکی یاسوموتو

 Bjorn فرماندهی دوم Askeladd است ، مردی تنومند که برای عشق به جنگ می پردازد. او از طریق مصرف برخی قارچ ها قادر به افزایش قدرت است. بجورن در اثر جراحات وارده بخاطر  محافظت از پرنس كانوت در گینزبورو بشدت مجروح شد. مصدومیت ها به حدی جدی بود که مدت زیادی برای زندگی نداشت و بعداً او در یک دوئل آسکلاد را به چالش کشید. در طول دوئل ، بیورن فاش کرد که همیشه دوست داشت دوست عسکلاد باشد و عسکلاد جواب داد که او تنها دوست او است ، قبل از اینکه او را بکشد . Bjørn  به معنای "خرس" است ، نام مشخصی که معمولاً با وایکینگها در ارتباط است.

vinland thors تورس


مطالب مرتبط :


Thors  تورس

صدا پیشه  کنیچیرو ماتسودا

 تورس پدر تورفین ، یک ژنرال Jomsviking است که توانمندی رزمی فوقالعاده  او باعث شده بود که لقب  "The Troll of Jom" را به دست آورد. تورس پس از تولد فرزندانش از جنگ کناره میکشد ، مرگ خود را در نبرد Hjörungavágr جعل می کند ، و بازنشسته می شود تا پس از دور شدن ، به یک کشاورز صلح جوی تبدیل شود. جومسویکینگ بعداً کشف کرد که تورس زنده است و او را مجبور می کند به میدان نبرد بازگردد. قبل از ورود او به جنگ ، به وسیله یك رفیق سابق ، فلوكی ، كه اسكلاد را برای ترور او استخدام می كند ، خیانت می شود. تورس تا حد زیادی بزرگترین جنگنده ای برای حضور در این سریال محسوب می شود ، که امثال Askeladd و Thorkell را در جنگ تن به تن و با دست خالی شکست داد. این قدرت او چنان بود که فلوکی مایل نبود او را به طور مستقیم ، حتی با یک لشگر از جنگجویان جامسویکینگ ، به طور مستقیم درگیر کند.

Thorkell

 

Thorkell

صدا پیشه : Akio Ōtsuka

Thorkell یک ژنرال Jomsviking و برادر رئیس Jomsviking است. یک مرد غول پیکر که عاشق جنگ است و همین عشق به جنگ او را به حمایت از شاهزاده کانوت برای پادشاهی دانمارکها سوق می دهد. قبل از مرگ تورس ، آنها باهم  کار میکردند . او دوبار با تورفین دوئل میکند و هر بار پیروز می شود ، اگرچه در دوئل اول دو انگشت خود را از دست می دهد و یک چشم در دوئل دوم.  در هنگام درگیری با گروه عسکلاد ، او نیزه ای را با چنان نیرو پرتاب کرد که سه مرد را به طور یکنواخت ، به رغم اینکه از چند صد پا دورتر  پرتاب شد ، به یکباره کشت. شخصیت Thorkell براساس Thorkell Tall ساخته شده است ، یک ارباب تاریخی Jomsviking که مربی Canute در Flateyjarbók است.

پرنس کوتین انیمه

Canute

صدا پیشه : Kenshō Ono

 Canute یک شاهزاده 17 ساله دانمارکی است. او در ابتدا به صورت ترسو و زنانه با ظاهری زن نما  و عدم توانایی در عملکرد به تصویر کشیده شده است. این صفات به همراه مسیحیت قوی او ، او را مسخره می کنند که با وایکینگ ها  کار می کند. با این حال ، پس از مرگ راگنار ، وی قدرتمند و سلطنتی می شود و قبل از بازگشت خدا آرزوی ایجاد آرمانشهر روی زمین را ایجاد می کند. به همین منظور ، او نقشه می کشد تا پدرش سوئین فوربارد را سرنگون کند و تاج دانمارکی ها را بگیرد. Canute بر اساس پادشاه تاریخی Canute Great ، برجسته ترین حاکم دانمارک انگلیس بنا شده است.