معرفی فیلم مد مکس

معرفی فیلم: مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road)

در یک جمله میتوان گفت : مکس دیوانه:جاده خشم جوایز اسکار 2016 را درو کرد. این فیلم فوق العاده هیجانی،ماجرا جویانه و اکشن که تقریبا میتوان گفت مخاطب تنها 15 دقیقه  از فیلم را بدون هیجان سپری میکند اثر کارگردان کهنه کار استرالیایی جورج میلر است که توانست در 6 رشته جایزه اسکار را از آن خود کند.شاید مکس دیوانه به عنوان بهترین فیلم در مراسم اسکار 2016 معرفی نشده باشد ولی بدون شد موفق ترین فیلم این مراسم بوده است. فیلمی آپوکالیتیک پر از مفاهیم و ارجاعات آخرالزمانی. اگر میخواهید مکس دیوانه:جاده خشم را تماشا کنید، لطفا کمربند ایمنی خود را ببنیدید.

مشخصات فیلم:

ژانر:اکشن، ماجرایی،علمی تخیلی

رده بندی سنی : R  (بالای 17 سال)

کارگردان : جورج میلر - George Miller

نویسندگان : جرج میلر،برندن مک‌کارتی،نیکو لاتوریس

George Miller ،Brendan McCarthy، Nick Lathouris

بازیگران:  تام هاردی،شارلیز ترون،نیکولاس هولت و ..

Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

جوایز: جوایز اسکار

بهترین طراحی لباس، بهترین طراحی صحنه،بهترین گریم، بهترین صداگذاری،بهترین تدوین صدا،بهترین تدوین و...

هزینه تولید: ۱۵۰ میلیون دلار

گیشه:   ۳۷۶٫۷ میلیون دلار

محصول کشور: استرالیا و ایالات متحده آمریکا

زبان: انگلیسی

کمپانی توزیع کننده: Warner Bros

مد مکس

درباره فیلم:

مکس دیوانه:جاده خشم سری چهارم از فیلم های مکس دیوانه اثر جورج میلر است که بعد از 30 سال از اخرین قسمت آن (مکس دیوانه: فراتر از طوفان) ساخته شد.در سری چهارم مکس دیوانه تام هاردی جایگزین مل گیبسون شده است.مکس دیوانه:جاده خشم یک یک فیلم با موضوعیت پسا رستاخیزی است و جهانی به نمایش میکشد که جنگ نه بر سر دموکراسی و حقوق بشر و حتی کشور گشایی، بلکه بر سر آب  است و بقاء. مکس در ابتدای فیلم اشاره میکند که تنها غریزه ای که برایش باقی مانده غریزه ی بقاء است. این فیلم جهانی را به نمایش میکشد که هرج و مرج و وحشی گری در آن موج میزند.


مطالب مرتبط


شخصی که خود را امپراتور دنیای جدید میداند و به مردمش و جنگ آورانش وعده بهشت و جوادانگی میدهد مهم ترین و با ارزش ترین چیز این دنیا را در چنگش دارد، آب. هرجا که امپراتور ظالمی باشد باید انتظار حداقل یک شورشی شجاع را داشت که برای رهایی سر به شورش و نا فرمانی میزند. داستان  اصلی فیلم  از طغیان زنی به نام فیریوسا ( چارلیز ترون ) یکی از فرماندهان امپراتور ایمورتان جو (هیو کِیس‌ ‌بایرِن) که برای تهیه سوخت به ماموریتی  فرستاده میشود اما  در میانه مسیر تغییر جهت میدهد و به سمت شرق میرود، اون زن های با ارزش ایمورتان جو  که وظیفه بچه آوری برای او را به عهده داشتند را با خود به همراه دارد و به امید رسیدن به دنیایی بهتر و سرسبز خطر را به جان میخرد. ایمورتان جو بعد از این که متوجه نبودن زنان خود میشود جنگاوران خود را به دنبال فیریوسا میفرستد تا آنها را بازگردانند،مکس که در ابتدای فیلم توسط جنگاوران ایمورتان جو دستگیر شده بود به عنوان یک کیسه خون به همراه یکی از پسران جنگ در حالی که جلوی یک ماشین جنگی زنجیر شده است وارد جاده خشم میشود و...

مد مکس دیوانه

نظر منتقدان خارجی

کنت توران از لس آنجلس‌تایمز که نمره‌ی کامل را به فیلم داده، در نقدش می‌نویسد:«مکس دیوانه: جاده‌ی خشم شما را لال رها می‌کند، که البته بهتر از این هم نمی‌شود. چون بالاخره وقتی با چنین فانتزیِ هیجان‌انگیزِ پسا-آخرالزمانی روبه‌رو می‌شوید که اتفاقاتِ داغ و تنش‌زا بخشی از روزهایش است، واقعا دیگر جایی برای کلمات نمی‌ماند.» تاد مک‌کارتی از هالیوود ریپورتر که فیلم را دوست دارد، می‌نویسد:«دو فیلم اول مکس به زور از ۹۰ دقیقه می‌گذشتند، اما این فیلم با اعتماد به‌ نفس کامل اینقدر جرات دارد که یک تعقیب و گریز یک‌سره را با کمی دیالوگ در این میان، برای ۲ ساعت ادامه دهد. اما میلر با خلق یک‌سری عناصرِ جدید برای بالا نگه داشتنِ سرعت اکشن، در انجام این کار موفق شده است.» جیمز برادینلی از ریل‌ویوز می‌نویسد:«جاده‌ی خشم درباره‌ی بردن چیزها به مرحله‌ای جدید حرف می‌زند… سینماهایی که جاده‌ی خشم را نمایش می‌دهند باید کمربند ایمنی نصب کنند.» امتیاز متاکریتیک این فیلم تا این لحظه ۸۹ است.