معرفی قدرتمند ترین نرم افزار های گرافیکی

امروزه نرم افزار های زیادی برای کار های گرافیکی ساخته میشوند که هرکدام ویژگی منحصر به فرد و خاص خودشون رو دارند.در این مقاله قصد داریم بهترین نرم افزار های گرافیک و پر استفاده ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

 

Adobe Photoshop

میتوان فوتوشاپ رو معروف ترین و پرکاربرد ترین نرم افزار بین ادیتور ها دانست.از مزایای این نرم افزار میتوان به آسودگی یادگیری و عملکرد عالی نام برد.

از دیگر کاربرد های فوتوشاپ که در آن نمیتوان رقیبی همانند او پیدا کرد ابزارهای ویرایش و برش این نرم افزار است.البته نمیتوان قابلیت ویرایش ویدیو در این نرم افزار را نادیده گرفت

البته این نرم افزار معایبی هم دارد.

وقتی با این نرم افزار کار میکنید متوجه رابط کاربری نه چندان جالب اون میشوید.از نگاه دیگر بسیاری از ابزار ها از جلوی چشمان ادیتور مخفی شده اند و برای پیدا کردن اونها باید در گذینه های دیگر جستوجو کنید.

 

GIMP 

 

اگر قصد ادیت های ساده را دارید و میخواهید از یک نرم افزار کم حجم و ساده تر از فوتوشاپ استفاده کنید،این نرم افزار به کمک شما میاد.نرم افزار GIMP یک نرم افزار ادیتور ساده با ابزار های کارآمد و رابط کاربری بسیار ساده است.یکی دیگر از مزایای این نرم افزار استفاده در حالت فول اسکرین است که کار را برای شما بسیار آسان تر میکند.

 

Adobe illustrator

یکی از دلایل محبوبیت این نرم افزار پشتیبانی از روش برداری در تولید تصاویر گرافیکی است.در واقع تصاویر برداری یا وکتوری که با این نرم افزار طراحی میشوند آنقدر دارای کیفیت هستند که با زوم های زیاد هم کیفیت اولیه خود را حفظ میکنند.با این تعاریفی که از این نرم افزار کردیم شاید دریافتید که ایلیستریتور یک نرم افزار قدرتمند در ساخت لوگو،طرح های گرافیکی و طراحی آیکون است.اما یکی از مشکلاتی که در ایلیستریتور وجود دارد عدم پشتیبانی از گرافیک پیکسلی میباشد.طراحان طرح خودشون رو در ایلیستریتور اجرا میکنند و در فوتوشاپ به پایان میرسانند.

 

Inkscape

این نرم افزار جایگزین بسیار خوبی برای ایلیستریتور میباشد.این نرم افزار در بین طراحانی که با فایل های SVG کار میکنند محبوبیت زیادی دارد.البته باید بگم که این نرم افزار نمیتواند تصاویر Jpeg تولید کند.

یکی از مزایای این نرم افزار رایگان بودن و کد منبع باز بودن آن است.البته باید بگم این نرم افزار خیلی کند عمل میکند و نمیتوان سریع به خروجی رسید.

 

Corel Draw

اگر شما یک گرافیست هستید و قصد دارید تصاویری بی عیب و نقص و بدون هیچ محدودیتی تولید کنید،این نرم افزار یک انتخاب عالی برای شما میباشد.در واقع این نرم افزار یک نرم افزار برای تولید تصاویر وکتور است که با داشتن ویژگی های بی نظیر گرافیکی میتواند انتخاب مناسبی برای طراحی در زمینه طرح های صنعتی باشد.

یادگیری در این نرم افزار نیاز به تلاش زیادی ندارد و به طور کلی ساده است.ابزار های جدیدی برای طراحان قرار گرفته است و رابط کاربری قوی و قابل سفارش سازی دارد اما استفاده از این نرم افزار برای کاربران مک ممکن نیست زیرا نسخه ای برای این سیستم عامل ساخته نشده است.

 

Adobe Indesign 

این نرم افزار یک پردازشگر کلمه است و برای طرح های چاپی صنعتی گزینه مناسبی نیست.این نرم افزار توانایی ساخت محیطی مناسب برای طرح های کسب و کار را دارا است.

در واقع این نرم افزار انتخاب مناسبی برای کسانی است که قصد طراحی و صفحه آرایی مجله های آنلاین را دارند.این نرم افزار ویژگی ها و توانایی های بینظیری برای طراحی دارد و یادگیری آن برای مبتدیان بسیار ساده است.البته از معایب این نرم افزار محدود بودن تولید اشکال است که کار را سخت میکند.

 

مطالب مرتبط:

آموزش تغییر رنگ چشم در فوتوشاپ

آموزش کامل موشن گرافیک