تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور چیست

نرم افزار های زیادی جهت فرایند خلاقیت در تصویر یا خلق تصویری جدید وجود دارند.از میان آنها دو نرم افزار Illustrator و photoshop نرم افزارهایی معروف هستند که امروزه کاربران زیادی را در خود دارند.

اما سوال اصلی اینجاست که فرق این دو نرم افزار چیست؟

کدام نرم افزار قدرت بیشتری دارد؟

 

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم این دو نرم افزار هردو جهت فرایند خلاقت در تصویر بکار میرومد اما با این حال هر دو تحت هدف مشابهی نیستند.

 

Adobe Photoshop

نرم افزار photoshop یک نرم افزار بسیار مفید است و امکاناتی نظیر ارتقا عکس را به کاربر ارائه میدهد.فوتوشاپ ابزارهای رسم و تنظیمات تصویری دارد که به کاربر اجازه میدهد قرمزی چشم را از بین ببرند یا کیفیت تصویر را به بالا ببرد.بطوری که اگر با یک دوربین VGA عکسی بگیرم و آن را در فوتوشاپ ادیت کنیم میتوانیم آن عکس را طوری نمایش دهیم که انگار با یک دوربین دیجیتال گرفته شده است.

 

Adobe Illustrator

نرم افزار Illustrator را میتوان به عنوان بهترین دوست یک گرافیست نام برد.زیرا این نرم افزار دارای ویژگی هایی مانند تنظیم یا ایجاد مقیاس با استفاده از محاسبات ریاضی به عنوان ورودی میباشد. از ویژگی های دیگر این نرم افزار زوم روی تصویر بدون تغییر در پیکسل های آن است.

 

 

تفاوت بین Illustrator و Photoshop در چیست؟

نرم افزار photoshop با نرم افزار Illustrator ویژگی های مشترکی دارند.اما امکانات موجود در فتوشاپ به پیچیدگی Illustrator نیست.

نرم افزار Illustrator از نمودار های مبتنی بر بردار استفاده میکند که محاسبات ریاضی را بکار گیرد اما ابزار های نقاشی فتوشاپ چنین جزئیاتی ندارد.

خودآموز های بسیاری در اینترنت وجود دارد که این دو نرم افزار را آموزش میدهند.اما مشکلی که وجود دارد این است که بسیاری از آموزش های فتوشاپ امکانات طراحی موجود در فتوشاپ را پوشش نمیدهد و باید کمی Illustrator بلد باشیم

هر دو نرم افزار مزایای زیادی را به کاربر ارائه میدهند.اما افرادی هستند که دوس دارند تصاویر را خودشان ادیت کنند یا تغییراتی در آن بدهند.در اینجا فتوشاپ سهولت کاری بیشتری دارد و باید بدانیم نرم افزار Illustrator نرم افزار حرفه ای تری نسبت به فتوشاپ است و بیشتر برای طراحی لوگو و هنر دیجیتال به کار میروند