معرفی ویژگی جدید ایمیل داینامیک جیمیل

ایمیل دینامیک چیست؟ جیمیل از ماه بعد ویژگی ایمیل پویا را اضافه می‌کند

با ایمیل دینامیک دیگر لازم نیست جیمیلتان را ترک کنید!

مقدمه:

با استفاده از AMP در جیمیل، کاربر می‌تواند تمام کارهای مبتنی بر وب را خیلی راحت از طریق جیمیلش انجام دهد. مثلاً وقتی کاربر در جیمیل روی یک لینک کلیک می‌کند، بدون اینکه از جیمیل خارج شود می‌تواند به وب سایت مقصد برود

کاربران جیمیل خوشحال باشند چون قرار است به‌زودی امکانت بسیار بیشتری در جیمیل در اختیارشان قرار بگیرد. ایمیل دینامیک (Dynamic email) قرار است از ماه آینده به‌صورت عمومی در اختیار کاربران قرار بگیرد. اوایل امسال هم نسخه پولی بتای جی سوئیت (G Suite) عرضه شده بود. ولی ایمیل دینامیک چیست؟

 

ایمیل دینامیک مبتنی بر صفحات پر شتاب موبایل، طرح جدید گوگل برای کاربران

 

تفاوت صفحات پرشتاب موبایل و معمولی

صفحه معمولی سمت راست و صفحه پر شتاب موبایل سمت چپ

 

احتمالاً قبلاً با ویژگی صفحات پر شتاب موبایل یا همان AMP گوگل برخورد کرده‌اید. وقتی در صفحات مختلف این طرف و آن طرف می‌روید و روی یک لینک کلیک می‌کنید، احتمالاً بدون اینکه متوجه باشید از ویژگی AMP گوگل استفاده می‌کنید. در واقع AMP پروتکلی است که گوگل برای باز شدن سریع‌تر (خیلی سریع‌تر!) صفحات در موبایل، استفاده می‌کند.
ایمیل دینامیک هم چیزی جز استفاده از AMP در جیمیل نیست. کاری که گوگل برای راحتی کاربرانش و کاربردی شدن بیشتر این اپلیکیشن انجام می‌دهد.

 

کاربرد و ویژگی‌های ایمیل پویا یا دینامیک

 gmail email yahoo free new جیمیل دینامیک

با استفاده از AMP در جیمیل، کاربر می‌تواند تمام کارهای مبتنی بر وب را خیلی راحت از طریق جیمیلش انجام دهد. مثلاً وقتی کاربر در جیمیل روی یک لینک کلیک می‌کند، بدون اینکه از جیمیل خارج شود می‌تواند به وب سایت مقصد برود. گوگل این ویژگی را به جیمیل اضافه کرد چون متوجه شد وقتی کاربرانش در جیمیل هستند مرتباً باید برای انجام کارهای مختلف مبتنی بر صفحات وب سایت، از جیمیل خارج شوند!
بنابراین مثلاً وقتی لازم باشد یک فرم پر کنید، یا یک لینک تائید را باز کنید، اگر لازم باشد خیلی سریع در یک فایل (مثلاً گوگل داکس یا …) تغییراتی اعمال کنید، یا بخواهید یک عکس ساده باز کنید، دیگر از جیمیل خارج نمی‌شوید و خیلی سریع در همان جیمیل، کارتان را انجام می‌دهید.


البته ممکن است قبلاً AMP را در جیمیل دیده باشید! اوایل امسال گوگل به برخی از شرکای تجاری‌اش امکان ارسال ایمیل‌های دینامیک داد. از جمله Booking.com، Despegar، Doodle، Ecwid، Freshworks ، Nexxt، OYO Rooms، Pinterest و redBus. این فهرست به‌زودی خیلی بزرگ‌تر از این می‌شود ولی احتمالاً به این زودی شاهد یکپارچگی دسترسی همه به ایمیل دینامیک نباشیم. یکی از علت‌ها این است که گوگل به این راحتی نمی‌تواند امکان چنین کاری را به همه شرکت‌ها بدهد و باید جوانب مختلف امنیتی را هم در نظر بگیرد.
ویژگی ایمیل دینامیک به‌صورت خودکار برای جیمیل فعال می‌شود و در نتیجه شما به‌عنوان کاربر برای استفاده از این ویژگی کار خاصی لازم نیست انجام دهید.