ویندوز 11 بازگشتی به دنیای ویندوز XP - به همراه تریلر

مقدمه:

ویندوز 10 یکی از سیستم‌ عامل‌های محبوب در سراسر جهان است که در حال حاضر بیش از 52 درصد از سهم بازار ویندوز را در دست دارد. اگرچه این سیستم عامل بسیار خوب و محبوب است اما آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 با وجود باگ‌هایش کمی کاربران را نسبت به این سیستم عامل بدبین کرده است و تجربه بدی را برای آن‌ها به وجود آورده است مخصوصاً باگی که به موجب آن برخی از فایل‌های کاربران به کلی حذف شد. همین باگ‌ها و مشکلات باعث شد تا تنها 3 درصد از کاربران ویندوز 10 آپدیت اکتبر 2018 را نصب کنند.

مطالب مرتبط :

 

مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده بود که ویندوز 10 آخرین نسخه ویندوز خواهد بود و در عوض تنها برای آن آپدیت ارائه خواهد شد اما حالا به نظر می‌رسد که زمان تغییر نظر مایکروسافت رسیده است و باید انتظار ویندوز 11 را داشته باشیم.

یوتیوبر معروف، کامر کان اودان، کسی که قبلاً ویدیوهای مفهومی درباره آپدیت‌های ویندوز 95، ویندوز XP و ویندوز 7 را منتشر کرده بود، حالا ویدیویی درباره ویندوز 11 منتشر کرده است که جالب توجه است.

 

بنا به این ویدیو منتشر شده نسل بعدی ویندوز، یعنی ویندوز 11 از طراحی منحنی، باز طراحی منو استارت که البته همچنان عنوان از آن حذف نشده است، انیمیشن‌های هوشمندتر و یک طراحی کاملاً یکپارچه بهره می‌برد. همچنین اطلاعاتی که در این ویدیو است نشان می‌دهد که در ویندوز 11 شاهد باز طراحی در واسط کاربری سرچ، حالت تاریک (Dark mode) بهتر خواهیم بود. همچنین امکان پین کردن عناوین در دسکتاپ هم فراهم شده است. جالب اینجاست که به گفته ادوان، ویندوز 11 با تم ویندوز شبیه به ویندوز XP عرضه خواهد شد.

اگرچه ویدیوهای زیادی درباره عرضه ویندوز 11 منتشر شده است اما هنوز هم هیچ کس به صورت قطعی نمی‌تواند از عرضه این سیستم عامل صحبت کند. به هر ترتیب حتی اگر ویندوز 11 هم در کار نباشد، باز هم مایکروسافت ویندوز 10 را آپدیت خواهد کرد، آپدیتی که بعید نیست با ویژگی‌های گفته شده عرضه شود.

 

ویدیو کامر کان اودان درباره ویندوز 11 را ببینید:

 به نظر شما مایکروسافت ویندوز 11 را عرضه خواهد کرد یا نه؟