هفت مرحله برای تبدیل شدن به طراح UI_UX

اخیرا، سوالاتی از این قبیل رو خیلی از افراد از من پرسیده اند:

  • چگونه می توانم به UI / UX بیشتری دسترسی پیدا کنم؟
  • من یک برنامه نویس / مدیر بازاریابی / استراتژیست رسانه های اجتماعی هستم و می خواهم بیشتر در مورد طراحی بدانم. از کجا آغاز کنم؟
  • چگونه میفهمید کدام  طراحی خوب و کدام  طراحی بد است؟
  • چه چیزهای برای تبدیل شدن به یک طراح لازم  است؟

چگونه شروع کنم؟

این سوال رو من زمانی که خودم شروع به کار کردم از خودم پرسیدم. 7 سال پیش، من در اولین روز از اولین کار طراحی خودم بودم. من جلوی یک فایل فتوشاپ خالی روی iMac نشسته بودم .سعی میکردم بفهمم مدیر از من چی میخواد.من هیچ ایده ای ندارم که چگونه شروع کنم.خالی .

چگونه طراحی را شروع کنم

قبل از ورود به  این کار، من از دانشگاه با مدرک چندرسانه ای فارغ التحصیل شدم . پس چرا من هیچ چیزی در مورد طراحی نفهمیدم؟خب، دانشگاه ها به ما طراحی  بصورت عملی و کاربردی آموزش  نمی دهند. اکثر دوره های دانشگاه فقط بصورت  تئوری آموزش می دهند و گاهی اوقات به ما استفاده از ابزار طراحی مانند Adobe Suite آموزش می دهند. اما این کافی نیست - حتی نزدیک هم نیست.

تمرین و یادگیری توسط خودتان تنها چیزی است که می تواند شما را به یک طراح بهتر تبدیل کند.

7 سال بعد از خودآموزی، من الان   یک معلم طراحی و البته یک طراح حرفه ای هستم .

اولین چیزی که باید بدانید این است که :

شما لازم نیست که با آن متولد شوید.

ما مثل  موجودات تک شاخ نیستیم  که به صورت  طراح و هنرمند به دنیا آمده باشیم .طراحی یاد گرفتنی ایست.

طراحی در مورد حل مشکلات است. یک فرآیند دائمی یافتن مشکلات و ایجاد راه حل برای آنهاست.

تعداد زیادی زمینه ای طراحی وجود دارد : UI، UX، طراحان محصول، طراحان گرافیک، طراحان تعامل، معمار اطلاعات، و غیره  .

ابتدا با در نظر گرفتن اینکه تخصص مورد علاقه شما بیشتر کدام است شروع کنید.

در حال حاضر،  تمرکز ما بر روی رایج ترین نوع: ترکیبی از رابط و تجربه است :UI/UX designer .

 

با اصول UI آشنا شوید

قبل از شروع طراحی، اولین چیزی که باید انجام دهید این است که برخی از اصول طراحی را بیاموزید.با این کار شما قادر به ورود به دنیای طراحی و تفکر "خلاقانه" خواهید بود.شما جنبه های روان شناختی طراحی را یاد خواهید گرفت : چرا می تواند خوب نگاه کند و چرا می تواند شکست بخورد .

با اصول طرای رابط کاربری آشنا شوید

در اینجا برخی از اصول اساسی که  شما باید بدانید

Color

واژگان رنگی، مبانی و روانشناسی رنگ

Principles of design: Color

Balance

تقارن و عدم تقارن.

Principles of design: Balance

Contrast

استفاده از کنتراست برای سازماندهی اطلاعات، ایجاد سلسله مراتب و ایجاد تمرکز.

Principles of design: contrast

Typography

انتخاب فونت و ایجاد متن قابل خواندن در وب.

10 Principles Of Readability And Web Typography

Consistency

مهمترین اصل ایجاد طرح های بصری و قابل استفاده در اینجا شروع می شود.

Design principle: Consistency

 

در اینجا برخی از کارهای که باید و نباید در طراحی یک رابط کاربری خوب انجام شود قرار داده ایم.

 

فرآیند خلاق UX را یاد بگیرید.

مرحله ای بعدی این است که فرایند خلاق را درک کنید. طراحی UI / UX در واقع مجموعه ای از  مراحل خاص است که هر فرد خلاق از آن استفاده می کند. چهار مرحله  کشف، تعریف، توسعه و تحویل در روند طراحی مطرح است.

فرایند خلاق در طراحی

كشف كردن یا Discover

این شروع پروژه است. طراحان شروع به تحقیق، الهام گرفتن و جمع آوری ایده ها می کنند.

تعریف کردن یا Define

در این مرحله  طراحان ایده استخراج شده از مرحله کشف را تعریف می کنند. تا یک ایده خلاق خلاق و در عین حال روشن ایجاد شود

توسعه دادن یا Develop

این جایی است که راه حل ها یا مفاهیم ایجاد، نمونه اولیه، تست شده و تکرار شده است. این فرآیند آزمایش و خطا به طراحان کمک می کند تا ایده های خود را بهبود و اصلاح کنند.

تحویل یا Delivery

مرحله نهایی مرحله تحویل است که پروژه نهایی آن پایان می یابد ، تولید و راه اندازی می شود.

 

چشم خود را برای طراحی پرورش دهید

دانستن اصول طراحی عالی است، اما گاهی اوقات کافی نیست، شما همچنین باید چشم خود را تمرین دهید تا طراحی خوب و طراحی بد را ببینید و نقاط قوت و ضعف طراحی را مشخص کنید.

موثرترین روش برای آموزش چشم شما برای طراحی از طریق الهام گرفتن است. قبل از باز کردن یک بوم خالی و خیره شدن به آن برای نیم ساعت، می دانید که تنها راه خلاق بودن از طریق تحقیق است. گاهی اوقات ذهن نمیتواند ایدهها را به خودی خود ایجاد کند ، ابتدا باید به طرحهای دیگر نگاه کنید تا بتوانید  ایده ای خودتان را ایجاد کنید، مخصوصا زمانی که  مبتدی هستید.

چشم خود را برای طراحی پرورش دهید

 به آنچه که طراحان دیگر نجام داده اند نگاه کنید و هرگاه که طرح های زیبا یا چیزی مربوط به پروژه خود را پیدا کردید، آن را در یادداشت های خود ذخیره کنید و همچنین می توانید عکس بگیرید.به این ترتیب، مجموعه ای از طرح های الهام بخش برای شروع کار شما فراهم می شود .

لیستی از وبسایتهای مورد علاقه من برای الهام گرفتن:

خواندن مقالات طراحی . " هر روز "

برای اینکه خودمان را با طراحی آشنا کنیم، بهترین راه این است که هر روز چند مقاله بخوانیم.

خواندن اخبار و وبلاگ های طراحی را عادت روزمره کنید.میلیون ها مقاله بصورت آنلاین برای کشف روند جدید، استفاده از موارد و آموزش وجود دارد.همه ما باید کاری کنیم که آنها را پیدا کنیم. هیچ چیز بهتر از یادگیری تجربه های دیگران نیست.

خواندن مقالات طراحی

بنابراین روز خود را با یک فنجان قهوه و چند مقاله الهام بخش شروع کنید.یادگیری چیزهای جدید در صبح، ذهن شما را گسترش می دهد و در طول روز فرصت خلاقیت را فراهم می کند.

سپس، مدت زمانی را  که در طول روز بیکار هستید به خواندن بیشتر اختصاص بدهید .زمان استراحت  برای خلاقیت بسیار مهم است، به خصوص هنگامی که شما گیر کرده و احساس بن بست می کنید. وبسایتی را به عنوان صفحه اصلی مرورگر خود نشانه گذاری کنید که به خبرنامه های طراحی مرتبط باشد.

وبلاگ های مورد علاقه من و وب سایت های خبری برای طراحی:

 

طراحی پروژه های تمرینی

تمرین کامل میکند . و همه ما می دانیم که ما نمی توانیم مشتری / شغل بدون تجربه را دریافت کنیم. اما بدون یک کار یا پروژه هم ما نمی توانیم تجربه کسب کنیم، درست است؟

اما ما می توانیم این چرخه را با تمرین خودمان، با ایجاد پروژه های تمرینی بشکنیم !

طراحی پروژها های تمرینی

زمانی را برای انتخاب یک وب سایت یا برنامه ای که قبلا استفاده کرده اید بگزارید و سپس آن را دوباره طراحی کنید. هر چیزی  که فکر می کنید می تواند باشد. شما می توانید حتی ایده برنامه  های خود را طراحی کنید. شما به راحتی نمونه کارهای برای  خودایجاد میکنید و همچنین تمرینی برای بهبود  طراحی هایتان خواهید کرد.

 

آخرین ابزارهای طراحی وب را بیاموزید.

هزاران  ابزار طراحی وجود دارد، اما شما لازم نیست همه آنها را بیاموزید. تنها نیاز است که بهترین آنها را بیابید، موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید و با جدیدترین ویژگیها و روندها به روز باشید.در اینجا لیستی از آخرین ابزارهایی که در فرایند طراحی استفاده میکنم برایتان قرار داده ام :

 

تعامل با دیگر طراحان

 

یکی دیگر از راه های عالی برای یادگیری طراحی یافتن یک مربی طراحی یا دوست طراح است که مایل به کمک است. آنها به شما در سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری کمک خواهند کرد.

طراح کار خود را بررسی  و نظرات خود را ارائه می دهد. این مثل یک میانبر است. آنها همچنین  راهنمایی میکنند  و ترفندهایی که از تجربه های خود یاد گرفته اند به شما نیز می آموزند. بنابراین پیش بروید و به یک طراح ایمیل بفرستید، سوالات خود را بپرسید  و نگرانی های خود را مطرح کنید

تعامل با دیگر طراحان.

همچنین در این چند سالی که من به آموزش طراحی پرداخته ام ، بیشتر از آنچه که آموزش داده ام آموخته ام.هنگامی که شما شروع به صحبت در مورد طراحی با مردم میکنید شما یاد خواهید گرفت که طراحی را از دیدگاه های مختلف ببینید و سوالاتی مطرح شود که ممکن است شما هرگز در مورد آن فکر نکرده اید.

هر زمان که در مورد طراحی با افراد دیگر صحبت می کنید، ذهن شما بیشتر از هر زمان در حالت "طوفان مغزی" قرار می گیرد و شما بیشتر و بیشتر علاقه مند به طراحی خواهید شد.

 

با نظرات خود ما را در جهت بهبود مطالب سایبت یاری فرماید