همه چیز در رابطه با بیت کوین-بخش اول

همه چیز در رابطه با بیت کوین - بخش اول

بیت کوین چیست؟

در واقع بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده میشود.بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و کاربر به کاربر است به آن معنا که هیچ شخص یا نهادی این شبکه را کنترل نمیکند.

 

بیت کوین،آینده پول های دیجیتال!

مزایای این ارز باعث درک این موضوع شده است که سیستم فعلی مالی و پولی دنیا که سالهاست بر اساس آن تبادل مالی انجام شده است،یک اشتباه ناشی از ضعف و عدم موجود تکنولوژی های دیجیتال بوده.در آینده ای بسیار نزدیک شاهد روند جایگذاری بیت کوین به جای پول فیزیکی خواهیم بود.

 

چه کسی بیت کوین را ساخته است؟

شاید برای شماهم این سوال پیش اومده که چه کسی این ارز دیجیتال که ممکن است جهان را دگرگون کند را ساخته است.شایعات زیادی در دنیا در رابطه با بیت کوین و سازنده آن وجود دارد که همه آنها به شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو بر میخورد.اما هنوز هویت این شخص به صورت حتمی معلوم نیست و فقط در حد شایعه بین مردم منتشر میشود.

 

بیت کوین چگونه مدیریت میشود؟

الگوریتم و سیستم بیت کوین یک سیستم کاملا عجیب و قدرتمند است.در واقع هیچ ارگان یا نظام یا شخصی به صورت مستقیم بر روی بیت کوین نظارت ندارد و این ارز به صورت مستقل تولید و مدیریت میشود.در واقع یکی از مزایای بیت کوین همین است،در واقع وقتی ارز قابل دسترسی نیست به کاربر این اجازه را میدهد که کنترل کاملی بر اموال خود داشته باشه.

 

مزایای بیت کوین

بیت کوین یک ارز غیر متمرکز است.

در واقع بیت کوین هنگام ساخته شدن به گونه ای طراحی شده است که به صورت مستقل رشد کند.این شبکه به گونه این طراحی شده است که هر شخص و هر کسب و کار و هر دستگاه دخیل در استخراج بخشی از این شبکه باشد.

 

ناشناس بودن

امروزه بانک ها به صورت کامل به حساب های ما دسترسی دارند.به عنوان مثال موجودی،تاریخ تراکنش و ... ما را در اختیار دارد.اما در ارز دیجیتال چنین چیزی وجود ندارد.در واقع بیت کوین به صورت کاملا مخفیانه جا به جا و انتقال پیدا میکند.

 

سریع بودن

در واقع پرداخت و انتقال ارز در شبکه بیت کوین بسیار راحت تر از انتقال پول از طریق بانک و... است.

 

غیرقابل لغو

زمانی که بیت کوین را به کسی انتقال میدهید،به هیج طریقی نمیتوانید انتقال را لغو کنید و پول را به کارت خود بازگردانید.این یک تضمین برای دریافت و انتقال پرداخت است به این معنی که شخصی که شما ارز را به آن انتقال داده اید،نمیتواند ادعا کند که انتقال انجام نشده است.

 

مطالب مرتبط:

آموزش دیجیتال مارکتینگ و کسب درامد از اینستاگرام

معرفی کارت گرافیک های اینویدیا