چگونگی بالابردن امنیت مودم

از آنجایی که امروزه تعداد بسیار زیادی از افراد از وای فای استفاده می کنند و در واقع کمتر کسی پیدا می شود که از اینترنت استفاده نکند می بایست به دنبال راهکارهایی جهت جلوگیری از هک شدن وای فای خود باشید در این مقاله قصد داریم روش هایی را به شما آموزش دهیم که تنها خودتان بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود نمائید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند لازم به ذکر است که در این آموزش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند هم نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند.

:برای بالا بردن امنیت مودم خود میتوانید از روش های زیراستفاده کنید

 

 • کنترل از راه دور را غیر فعال نمائید

   

  چنانچه مودم شما از آن دسته از مودم هایی می باشد که می توانید از راه دور کنترل نمائید در ابتدا می بایست برای روتر یک IP مشخص تعیین نمائید و سپس از طریق اینترنت می توانید در هر مکانی که هستید اقدام به کنترل مودم خود نمائید.

 • فزایش امنیت روتر شبکه

   

  یک رمز اصلی در بخش روترها جهت تغییر تنظیمات پیکربندی و برقراری ارتباط با ابزارهای شبکه وجود دارد که تنها در برخی از مودم ها به صورت پیش فرض قرار دارد. در ابتدا لازم است که وارد http://19216811.mobi/ شده و رمز اصلی مودم را تغییر دهید. اگر در گذشته رمز را تغییر داده اید و آن را فراموش کرده اید، می بایست دستگاه را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانید تا رمز نیز به همان پیش فرض تغییر کند.

 •  

 • جهت کنترل دسترسی ها از فیلتر MACاستفاده نمائید

   

  با فعال نمودن فیلتر MAC برای اعضاء خانواده و دوستان می توانید دسترسی به شبکه اینترنت را محدود نمائید. جهت استفاده از فیلتر MAC می بایست آدرس ۱۲ کاراکتری MAC مخصوص هر مودم را وارد نمائید. لازم به ذکر است با این کار همچنان امکان هک شدن آدرس MAC وجود دارد. اما این روش راهی جهت افزایش امنیت وای فای می باشد.

   
 • کاهش برد شبکه

   

  در برخی از روترها می توانید نیروی فرستنده روتر را کاهش دهید که در این مواقع افرادی که در خارج از ساختمان شما حضور دارند، حتی در صورت هک کردن رمز دستگاهتان، نمی توانند از اینترنت استفاده نمایند. لازم به ذکر است که مسافت سیگنال روتر را نباید بیش از حد کم کرد تا در هر گوشه ای از ساختمان از اینترنت وای فای بتوان استفاده کرد.

 • غیرفعال کردن SSIDشبکه

   

  روترهای بیسیم مودم ، شناسه سرویس دستگاه (SSID ) و یا اسم شبکه را در محیط منتشر می کنند. در این صورت افراد می توانند به سادگی به رمز وای فای شما دسترسی پیدا کنند .در این خصوص جهت غیرفعال کردن انتشار SSID شبکه، باید در قسمت تنظیمات، آن را مخفی نمائید که این امر موجب می شود تا هکران از وجود شبکه وای فای بی اطلاع بمانند.

   
 • WPAبه جای WEP استفاده از سیستم رمزگذاری

   

  متن پاراگراف سیستم رمزگذاری WEP امنیت زیادی ندارد و هکرها به سادگی می توانند به رمز وای فای دسترسی پیدا کنند. بنابراین می توان به جای این سیستم از WPA که دارای امنیت بالاتری است، استفاده نمود. در این سیستم میزان کاراکترهای رمز وای فای افزایش می یابد. بنابراین می توان رمز را مجموعه ای از اعداد و حروف بیشتری انتخاب نمود که این کار موجب می گردد تا هک کردن رمز مشکل تر شود.

 • استفاده مناسب از WEP

   

  هنگامی که مودم سیستم WPA را نداشته باشد، می توان از سیستم WEP استفاده کرد. شما می توانید رمز دستگاه را به صورت پیچیده و ترکیبی از اعداد و حروف انتخاب نمائید.