سورس کد پروژه خواندن و نوشتن در فایل های csv به زبان پایتون

مقدمه

«CSV» مخفف عبارت «Comma Separated Values» و به معنای «مقادیر جدا شده با ویرگول» است. اینگونه فایل‌ها در واقع نوعی فایل خام متنی هستند که شامل لیستی از داده‌ها می‌شوند. به صورت رایج فایل‌های یاد شده برای جابه‌جایی داده‌ها بین نرم‌افزارهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال، پایگاه‌های داده و نرم‌افزارهای مربوط به مدیریت مخاطبین معمولا از فایل‌های CSV پشتیبانی می‌کنند.

حال میخواهیم با استفاده از پایتون 2000 عدد تصادفی یکنواخت بین 10 تا 1000 تولید نماییم و آنها را در یک فایل CSV  در یک ستون ذخیره کنیم. بدین منظور میتوانیم از ماجول random استفاده کنیم

برای مثال به سوال زیر توجه فرمایید:

برنامه ای بنویسید که داده های مذکور را از فایل CSV خوانده و به صورت سعودی مرتب نموده و تعداد دفعاتی را که هر کدام  از اعداد تولید شده اند را شمارش نماید. به علاوه برای هر کدام از اعداد مشخص کنید داده ها زوج یا فرد و اول یا غیر اول هستند.

همچنین نتایج را در یک فایل CSV  ذخیره نمایید به نحوی که ستون اول اعداد مرتب شده، ستون دوم تعداد دفعات تکرار اعداد ، ستون سوم زوج یا فرد بودن اعداد، ستون چهارم اول یا غیر اول بودن اعداد، خروجی برنامه میبایستی به صورت زیر باشد.

خروجی      
13 1 odd prime
18 1 even non-prime
255 1 odd non-prime
468 2 even non-prime
568 1 even non-prime

 

ورودی
13
568
468
18
255
568
.
.
.
شما میتوانید این پروژه را به صورت کامل از پایـ سافت دریافت کنید

  قیمت ۲۵ هزار تومن  

برای اطلاعات بیشتر و خرید لطفا به آیدی زیر در تلگرام پیام دهید

@Khorammfar

شماره تماس : 09374851282


شاید بپسندید