کاهش رتبه الکسا با چند نکته کاملا کاربردی - جدید

الکسا یکی از راه های بررسی ترافیک سایت است که با استفاده از این وب سایت شما میتوانید وب سایت خودتون رو مورد تحلیل قرار بدید تا توی جستجوی های روزمره ی کاربران در اینترنت یا گوگل بهتر دیده بشید

الکسا چیست؟! و چگونه کار میکند؟!

الکسا یکی از چندین هزار محصولیست که شرکت آمازون برای رنکینگ وبسایت ها مطابق با عملکردشان حفظ میکند.

در رتبه ای که الکسا برای وب سایت ها اعلام میکند بازدید روزانه وبسایت و ترافیک ورودی به آن کاملا دخیل هستند

و مهم ترین بخش رنکینگ الکسا این است که ارزش بیتری به ترافیک ناشی از جستجو در گوگل از یک وبسایت میگیرد را میدهد این بدین معنیست که بازدید کنندگان روی نوار ابزار مرورگرشان افزونه ی الکسا را نصب میکنند رنکینگ یا رتبه ی وبسایت شما افزایش پیدا میکند.

نکاتی مهم در رابطه با بهبود رتبه الکسا

1- نوشتن محتوایی اختصاصی و مخاطب پسند

همانطور که میدانید تولید محتوا مهم ترین بخش ویسایت است و اگر شما از محتوای غیر تکراری و یا اختصاصی برای وب سایت خودتان استفاده کنید قطعا رنکینگ الکسای شما بهبود پیدا میکند استفاده از محتوای کاملا اختصاصی رابطه ی مستقیمی با بهبود رنکینگ سایت شما در موتور های جستجو دارد
" زمانی که رتبه ی وب سایت شما در موتور های جستجو  بهبود پیدا کند رنکینگتان در الکسا نیز افزایش پیدا میکند."

2-نصب افزونه الکسا بر روی مرورگر

همانطور که در قبل گفتیم (کاهش رتبه الکسا با چند ترفند ساده) این یکی از بهترین راه هایی که در افزایش رتبه الکسا کمک میکند نصب نواز ابزار الکساست. چرا که تمام بازدید کنندگان وب سایت در رنک شما تاثیر گذار هستند. مخصوصا پاپ بلاکر ها، ربات های موتور های جستجو، لینک کردن وب سایت آمازون (amazon.com) و اطلاعاتی در مورد رنکینگ الکسا جدا تاثیر دارد.

3- اضافه کردن ویجت الکسا در سایت

همانطور که در قبل گفتیم، این یکی از مهم ترین ویجت هاییست که شما میتوانید به ساییتتان اضافه کنید اگر از این ویجت استفاده کنید رتبه ی شما در وب سایت الکسا به صورت کاملا قابل توجهی بهبود پیدا خواهد کرد، هر کلیک روی این ویجت محاسبه میشود و باعث میشود رتبه ی وب سایت شما افزایش پیدا کند.

4- پست گذاشتن در سایت، فعالیت یا نوشتن مقاله

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین روش های بالا بردن ترافیک موتور های جستجو  پست گذاشتن در وب سایتتان است، چرا که این روش باعث میشود کاربران بنا به هر دلیلی سایت شما را در گوگل یا موتور های جستجو پیدا کنند.

5- فعالیت در شبکه های اجتماعی و شبکه یابی اجتماعی

یکی از روش هایی که باعث میشود بازدید کنندگان جدید به وبسایت خودتان دعوت کنید اشتراک گذاری پست هایی که در سایت میگذارید و فعالیت در شبکه های اجتماعیست زیرا این روش باعث میشود اشخاصی را به سایت خودتان دعوت کنید که اصلا احتمال نمیرفت که با موتور های جستجو به سایت وارد شوند.
انواع متعددی از وب سایت های شبکه یابی اجتماعی وجود دارند که به شما کمک میکنند تعداد بازدید کنندگان بیشتری به دست آوردیداگه وقتتون خالیه برای این که به  کاهش رتبه ی الکسا کمک کنید باید این کار را انجام دهید به همین دلیل ما دو وبسایت که در این زمینه فعالیت دارد را در اختیار شما قرار دادیم

6- ارسال بلاگ یا وب سایت ها به موتور های جستجو و دایرکتوری ها

یکی از اصلی ترین روش های بازاریابی بری وبسایتتان بلاگ یا وب‌سایت و مقاصد آنلاین ژورنال را که با کلاس معین و متمایزی نشان داده می‌شوند است. زمانی‌که وب‌سایت شما با یک کاتالوگ تایید میکنید، می‌توانید دارنده یک صفحه‌ی وب مارک شده‌ی ژورنالی شوید. این باعث می‌شود سایت شما تکانی به خودش بدهد و بتوانید از آن در راستای ارتباطات درونی خود استفاده کنید.

7-وب سایت خودتون رو در Alexa.com اعتبار سنجی کنید.

برای کمک به کاهش رتبه ی الکسا میتوانید از این ترفند استفاده کنید، شما میتوانید وب سایت خودتان را در الکسا اعتبار سنجی کنید تا از نظر Alexa.com مورد اعتماد به نظر بیایید. تعداد پلاگین های متعددی وجود دارد که وبسایت شما را به سادگی اعتبار سنجی میکنند.


این وبسایت های عبارتند از :

 • Claim Alexa
 • Alexa Claim & Verify

8- ایجاد یه نوار ابزار شخصی ساز با استفاده از Alexa Toolbar Creator

این قضیه به شما کمک میکنه به مشتریان خودتون متصل بشید و ترافیک بیشتری رو وارد سایتتون بکنید هر کسی که بخواد میتونه نوار ابزار رایگان الکسای خودشو بسازه و وب سایت خودشو ارتقا بده.

9-بالا بردن ترافیک سایت در جستجو های گوگل

ترافیک وبسایت طبق ترافیک یا افرادی که وارد وب سایت شما میشوند مشخص میشوداگر وب سایت شما در صفحه اول گوگل بیاید ترافیک موتور جستجو بیشتر و بیشتر میشود و به همین راحتی رنکینگ الکسای شما نیز افزایش پیدا میکند.


کاهش رتبه اکسا - افزایش رتبه الکسا - نکات غیر سئویی که باعث فروریختن رتبه ی شما میشود.

 1. بلاگینگ مهمان
 2. بلاگینگ منسجم
 3. تشویث بازدید کنندگان به اشتراک گذاری سایتتان
 4. لیست دایرکتوری های وبسایتتان

نکات سئویی

 1. استفاده از کلمات کلیدی  اختصاصی
 2. استفاده از تگ های ALT
 3. استفاده از تگ Anocher
 4. استفاده از کلمات کلیدی در Meta Tags
 5. بهینه سازی سایت ( قالب)
 6. استفاده از لینک های ( فالو کن )
 7. دریافت ترافیک پولی با کمک Google Adwords یا Microsoft Ad Center

10- مهم ترین نکات در رابطه با کاهش رتبه الکسا

به نظره من نصب  افزونه الکسا و گذاشتن وب سایت خودتون روی حالت  وب سایت خانه در مرورگرتون  و روزانه چندین بار بازکردن سایت یکی از بهترین روش هاییست که میشه باهاش رتبه الکسا رو کاهش داد. فقط این نکته رو فراموش نکنید که حتما باید پست هاتون رو توی شبکه های اجتماعی پخش کنید تا رتبه ی الکساتون به صورت کاملا چشم گیر افزایش پیدا کنه.

نکته مهم: هر چه سایت شما سر راست تر باشد و کاربر یا مهمان سایت شما در آن راحت تر باشد باعث کاهش رتبه الکسا شما میشود چرا که هر چه کاربر بیشتر در سایت شما بماند و بیشتر و بیشتر سر بزند رتبه ی شما در الکسا نیز کاهش پیدا میکند.