پروژه سیستم مدیریت آموزش به زبان پایتون

بدون شک پایتون یکی از بهترین و پرکاربردترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی جهان است. یکی از قابلیت های بسیار جالب این زبان همه منظوره، نوشتن برنامه تحت دسکتاپ (شبیه Windows Form در #C) است. اگر پایتون کار کردید یا می خواهید شروع کنید، حتماً لازمه آن دانستن حداقل یک واسط گرافیکی (GUI) از واسط های گرافیکی بسیاری که برای آن نوشته شده است، می باشد.

 

 

سیستم مدیریت آموزش

هدف پیاده سازی یک سیستم آموزشی است. بدین منظور دانشجویان با مشخصات کد دانشجویی، نام و نام خانوادگی در یک فرم )tkinter )  ثبت می شوند. اساتید نیز با مشخصات کد استاد، نام و نام خانوادگی در یک فرم مجزا ثبت می شوند. دروس مختلف هم که دارای ویژگی های  کد درس، کد استاد مربوطه، نام و تعداد واحد هستند در یک فرم مجزای دیگر ثبت می شوند. یک فرم ثبت نمره نیز وجود دارد که باالی این  فرم یک entery برای دریافت کد درس است وجود دارد. جلوی آن نیز یک button جستجو قرار دارد که اگر کد درس را زدیم و جستجو کردیم، مشخصات آن درس به همراه مشخصات استاد مربوطه نمایش داده شده و لیست تمامی مشخصات دانشجویان نیز نمایش داده می شود که جلوی هر دانشجو، یک entry برای ورود نمره قرار دارد. این فرم scroll میشود و پس از ثبت نمرات همه دانشجویان می توان یک گزارش  از معدل تک تک دانشجویان دریافت نمود که این گزارش در یک فایل txt ذخیره می شود.

پکیج های مورد استفاده در این پروژه :

  • tkinter
  • sqlite3
  • os


کتابخانه ی Tkinter

Tkinter کتابخانه ای است که برنامه نویس از آن جهت توسعه و برنامه نویسی لایه ی UI اپلیکیشن استفاده می کند. در واقع زمانی که پایتون با Tkinter ترکیب می شود، کار برنامه نویس در طراحی و برنامه نویسی رابط گرافیکی کاربر بسیار آسان شده و به سرعت قابل پیاده سازی می باشد.

تصاویر بخش های مختلف برنامه :

 

 

پروژه سیستم مدیریت آموزش به زبان پایتون

پروژه سیستم مدیریت آموزش به زبان پایتون

پروژه سیستم مدیریت آموزش به زبان پایتون

پروژه سیستم مدیریت آموزش به زبان پایتون

پروژه سیستم مدیریت آموزش به زبان پایتون

 

شما میتوانید این پروژه را به صورت کامل از پایـ سافت دریافت کنید

  قیمت توافقی  

برای اطلاعات بیشتر و خرید لطفا به آیدی زیر در تلگرام پیام دهید

@Khorammfar

شماره تماس : 09374851282

 


شاید بپسندید