سورس کد بازی مار و پله با کتابخانه turtle

بازی مار و پله (Snakes and Ladders)، یک بازی باستانی هندی است که اکنون یک بازی کلاسیک جهانی محبوب محسوب می‌شود. این بازی قابل انجام بین دو یا تعداد بیشتری بازیکن است. صفحه بازی مار و پله، شطرنجی است؛ در این بازی، در برخی از خانه‌ها نردبان‌هایی وجود دارد که فرد را به خانه‌های بالاتر می‌رساند  و در بعضی از خانه‌ها، مارهایی وجود دارد که فرد را اصطلاحا نیش می‌زنند و به خانه‌های پایین‌تری انتقال می‌دهند (جایی که دم مار در آن قرار دارد). بازی به این صورت انجام می‌شود که هر بازیکن تاس می‌اندازد و با توجه به عددی که می‌آید، تعداد خانه‌هایی را به جلو حرکت می‌کند. بسته به عدد تاس، ممکن است فرد در یک خانه عادی، دارای نربان و یا دارای مار قرار بگیرد.

این سورس کد هم جز سورس کدهای فوق العاده است چون از طریق این سورس میتوانید مبانی ابتدایی نوشتن بازی با پایتون  و کار با کتابخانه turtle  را بیاموزید.

python turtle game

کتابخانه های مورد استفاده :

  • turtle
  • time
  • random
  • winsound

turtle

گرافیک لاک پشت یک راه محبوب برای معرفی برنامه نویسی برای بچه ها است .بخشی از زبان برنامه نویسی لوگو بود که توسط Wally Feurzeig و Seymour Papert در سال 1966 ساخته شد.لاکپشت در پایتون تلاش میکند از راه بسیار اسان به آموزش توسعه نرم افزار بپردازد.دانش آموزان یک پوسته تعاملی Python (شبیه محیط توسعه IDLE) را اجرا می کنند و از توابع Python برای حرکت دادن یک لاکپشت نمایش داده شده روی صفحه استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب خانه میتوانید به این لینک مراجعه نمایدد

 

تصاویر پروژه

snake and ladder python turtle

python snake and ladder turtle code

 

شما میتوانید این پروژه را به صورت کامل از پایـ سافت دریافت کنید

قیمت توافقی

برای اطلاعات بیشتر و خرید لطفا به آیدی زیر در تلگرام پیام دهید

@Khorammfar

شماره تماس : 09374851282

 


شاید بپسندید